بازدید سایت خود را میلیونی کنید


» کاربرد دستگاه سانتریفیوژ

کاربرد دستگاه سانتریفیوژ

سانتريفيوژ آزمايشگاهي ، يكي از وسیله های آزمايشگاه تشخيص پزشکی میباشد كه با به کارگیری از نيروي موتور خود ، نمونه محلول را با سرعت خیلی بالا به دوران در مي آورد. بسته به سایز و گنجایش نمونه سانتريفيوژهای متفاوتی وجود دارد. مثل کلیه سانتريفيوژ ها ، سانتريفيوژهای پزشكی هم به وسیله اصل رسوبی مواد در سرعت بالا كار می نمایند كه در ان شتاب جاذبه ای مركزی ، سبب تفکیک شدن مواد به دو گونه ناحيه كم و پر تراكم می گردد.


سانتریفیوژ یکی از شیوه های جداسازی مواد از یکدیگر میباشد . در سانتریفیوژ از نیروی گریز از مرکز استفاده می شود و در حقیقت این نیرو سبب می گردد ذراتی که چگالی بالاتری دارند سریعتر رسوب نمایند.


یکی از استفاده های دستگاه های سانتریفیوژ در آزمایشگاه های زیست شناسی، پزشکی و زیست مولکولی میباشد . طراحی این ابزارها به این صورت میباشد که با به کارگیری از یک الکتروموتور، یک نیروی دورانی در سیستم به وجود می آید و این نیروی دورانی که به دور یک محور ثابت فرضی انجام می گیرد ، موجب ته نشین شدن مولکول ها و یا مواد بر اساس جرم بیشتر به کمتر می گردد . دستگاه های سانتریفیوژ آزمایشگاهی به ۲ صورت سانتریفیوژ معمولی و همچنین میکرو و یا هماتوکریت ساخته و تولید می شود.در خرید دستگاه سانتریفیوژ هایی که دارای سیستم سرمایشی هستند در اصتلاح به آنها سانتریفیوژهای یخچالدار نیز میگویند در صورت احتیاج به استفاده از دمای خاص در آنها اول اجازه داده میشود تا محیط درونی به دمای مورد نظر رسیده و بعد از آن نمونه ها را در داخل آن بارگذاری نمایند .

تگ ها :   سانتریفیوژ

بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  کیف سامسونت   |   المنت میله ای  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


درمان انواع بیماری ها با مصرف آب قلیایی درمان انواع بیماری ها با مصرف آب قلیایی مشاهده